SAĞLIK VE SİGORTA YÖNETİCİLERİ DERNEĞİ (SASDER)

Sasder'e üye olarak sektöre ait bilgi ve fırsatlardan ilk siz haberdar olun!

SASDER olarak 4. Ulusal Kongremizi de başarıyla gerçekleştirdik. Kongremizi var eden başta yönetim kurulumuz olmak üzere bilimsel danışma kurulumuza ve başkanı Prof. Dr. Mithat Kıyak"a, sponsorlarımıza, katılımcılarımıza, Rubikon firmasına ve birbirinden değerli konuşmacılarımıza çok teşekkür ederiz.

4. Kongremizde geleneksel açılış konferansı Etik ve İtibar başlığı ile Prof. Dr. Metin Çakmakçı tarafından verildi. Özel hastanelere yabancı sermaye ilgisi, sağlık hizmetlerinde sorumluluk sigortaları, kırmızı koltukta özel sağlık sigortaları, kişisel verilerin korunması, mobil sağlık ile hastalık yönetiminde geleceğin iş modelleri, sağlıkta 2023 vizyonu, ayakta tanı ve tedavi merkezlerinin geleceği ve ortak sağlık güvenlik birimleri, hekimlik uygulama veri tabanı, sağlık hizmetlerinde yeni uygulamalar, SGK uygulamalarının geleceğine bakış panel başlıklarımızı oluşturdu.

Prof. Acar Baltaş Duygular ve Kararlar, Prof. Asaf Savaş Akad Türkiye Ekonomisinin Sağlığı, Prof. Güler Bahadır Hasta ve İşgören Olarak Y Kuşağı başlıklı konferanslarıyla kongremize katkıda bulundular.

Dr. Ömer Önder doğru nefes alma tekniklerinin günlük yaşantımıza etkileri ve Prof. Türkan Kutluay Merdol"da beslenme antropolojisi sunumlarıyla bilimsel programa ek olarak sıcak bir ortamda biz sağlıkçılara sağlıklı özyaşam için ipuçları verdiler.

Konu, konuşmacı önerilerinizi ve sizleri yine 2016 yılı Kasım ayının ilk haftası içinde yapılacak olan 5. Ulusal Kongremize bekliyoruz.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Melih Bulut
Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği (SASDER)
Yönetim Kurulu Başkanı