Sağlık Yöneticisinin Gündemi Paneli Ordu"da Gerçekleşti

Medıcal Park Ordu Hastanesi ev sahipliğinde, Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği (SASDER) tarafından düzenlenen "Sağlık Yöneticisinin Gündemi" konulu panel, Ordu"da gerçekleştirildi.

Panele Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş, Ordu İl Sağlık Müdürü İsmet Kolomuç, Ordu İl Sağlık Müdür Yardımcıları ve Ordu Özel Hastaneler Şube Müdürü, Ordu İl SGK Müdür Yardımcısı Necmi Köroğlu ve ayrıca Ordu, Samsun, Trabzon, Giresun, Tokat illerinin İl Sağlık Müdürlükleri, İl SGK Müdürlükleri, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterlikleri yöneticileri ile bu illerde faaliyet gösteren kamu ve özel hastanelerin üst düzey yöneticileri katıldı.

Yoğun ilgi gören panelin açılış konuşmasını yapan Medical Park Ordu Hastanesi Genel Müdür Yardımcısı Mehmet Ulvi Güney; " SASDER tarafından geleneksel olarak düzenlen "Sağlık Yöneticisinin Gündemi" konulu panele kurum olarak ev sahipliği yapma imkanı bulmaktan ve bölge çapında katılımcıların olduğu bu organizasyonun şehrimizde gerçekleştirilecek olmasından duydukları mutluluğu dile getirerek; "Bu tarz paneller sayesinde; sağlık sektörünün kamu ve özel tarafında yer alan paydaşların bir araya gelerek sorunlarını yüz yüze görüşme imkanı bulmaları, bilgi ve tecrübelerini paylaşmaları, mevcut sorunlar ve çözüm önerileri üzerinde konuşma imkanı yakalanması büyük önem arz etmektedir. Bu sebeple panelin son derece önemli ve faydalı olacağına inandığımızı belirtmek istiyorum. Panelimiz esnasında tüm gündemlerimizi sağlık sisteminin kamu tarafındaki yöneticileri ile yüz yüze konuşma fırsatı bulacak olmamız sektörümüz için son derece önemlidir. Böyle bir toplantıyı Ordu"da gerçekleştirdikleri için SASDER yönetimine ve tüm konuşmacılara teşekkürlerimi sunuyor, etkin ve faydalı bir toplantı olmasını diliyorum" dedi.

Altınordu Belediye Başkanı Engin Tekintaş ise yaptığı konuşmada; "Sağlık kuruluşlarının ve sigorta yöneticilerinin bir dernek çatısı altında toplanarak sorunlara çözüm bulması oldukça önemlidir. Ben Karadeniz Bölgesi"nde bulunan sağlık kuruluşlarının bugün burada olmasından dolayı mutluluk duymaktayım. Değişen ve gelişen Ordumuz için bu tip toplantıların şehrimizde gerçekleşmesi ilimiz açısından sevindiricidir. Bu toplantının şehrimizde gerçekleştirilmesine ev sahipliği yapan Medical Park Ordu Hastanesi"ne, SASDER Derneği yönetimine ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederim. "dedi.

SASDER Yönetim Kurulu Üyesi Can Coşkun ise; "Sağlık sektörünün önemli kuruluşlarından biri olan MEDICAL PARK Hastaneler Grubu Ordu Şubesi"ne, bu toplantıya ev sahipliği yaptığı için teşekkür ederek; " bu panelleri gerçekleştirmekteki amacımız sektör temsilcileri ile bir araya gelerek, sağlık alanında bilgi ve tecrübe paylaşımını sağlamak, sektörde doğru ve emin adımlarla ilerleyebilmek için fikir alışverişinde bulunmaktır. Bu anlamda bugün Karadeniz Bölgesi"nin sağlık sektör temsilcileri ile bir araya geldiğimiz ve fikir alışverişinde bulunabileceğimiz için mutluluk duymaktayım, emeği geçen herkese teşekkür ederim." dedi.

İki oturum şeklinde gerçekleşen panelin "Hastanelerde İş Sağlığı ve Güvenliği" konulu birinci oturumu Biruni & Centro Laboratuvarları Genel Müdürü Can Coşkun başkanlığında gerçekleşti. Oturuma konuşmacı olarak İstanbul Okan Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mithat Kıyak ve Marsh Sigorta Brokerliği Danışman Hekimi Yrd. Doç. Dr. Murat Fırat katıldı. Konuşmacılar hastanelerde iş sağlığı ve güvenliği konusunda katılımcılara bilgiler verdi. Özel Optimed Hastanesi Genel Müdürü Op. Dr. Ayhan Arslan"ın başkanlığını yaptığı "Güncel Sağlık Yönetimi" konulu ikinci oturumda ise Sağlık Bakanlığı, Sağlık Hizmetleri Genel Müdür Yardımcısı Dr. Ömer Faruk Erbay; Özel Hastaneler ve Ayakta Tedavi Kurumları yönetmelikleri, yönetmelik değişiklikleri, uygulama sorunları ile ilgili, Sosyal Güvenlik Kurumu Sigorta Primleri Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı İsmail Yılmaz ise Hekimlikte Sigortalılık ile ilgili, Güneş Sigorta Sağlık Grup Müdürü Elvan Atalay da Özel Sağlık Sigorta Süreçleri ile ilgili bilgiler verdi. Konuşmacılar sunumlarını gerçekleştirdikten sonra soru-cevap şeklinde geçen son bölümle beraber panel tamamlandı.

Panel sonrasında toplantıya ev sahipliği yapan Medical Park Ordu Hastanesi yöneticileri tarafından misafirler için Ordu ilinin turizmde öne çıkan yerlerinden oluşan iki günlük bir şehir turu gerçekleştirildi. Şehir turunun ardından misafirler, geziden duydukları memnuniyetlerini dile getirerek gördüklerinden çok etkilendiklerini, Ordu"nun bölgenin en güzel şehirlerinden biri olduğunu, mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında geldiğini tüm dostlarıyla paylaşacaklarını söyleyerek büyük bir memnuniyetle şehirden ayrıldılar.