Sağlık Yöneticisinin Gündemi - Gaziantep

SASDER BAŞKANI DR. MELİH BULUT;
-"ÜÇ YILDAN BERİ PLANLADIĞIMIZ TOPLANTININ
İLKİNİ GAZİANTEP"TE DÜZENLEMEKTEN MUTLUYUZ"

Merkezi Gaziantep"te bulunan Anadolu Sağlık İşletmeleri Derneği (ASİD) ev sahipliğinde, Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği (SASDER) tarafından Özel Sani Konukoğlu Hastanesi Toplantı Salonu"nda "Sağlık Yöneticisinin Gündemi" konulu panel düzenlendi.

Panelin açılış konuşmasını yapan ASİD Genel Başkanı Dr. Yusuf Ziya Yıldırım, bu tür organizasyonlara ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

ASİD Yönetim Kuruluadına tüm konuşmacı ve katılımcılara teşekkür eden Dr. Yıldırım, "Bu tür organizasyonlarda paylaşılacak bilgiler sağlık kuruluşlarının geleceği için hayati önem taşıyor. Şu anda nerede olduğumuz ve gelecekte nasıl bir yol izlememiz gerektiği konularında paylaşımda bulunarak doğru hedefler belirleyebiliriz. Böyle bir toplantıyı Gaziantep"te düzenlediklerinden dolayı SASDER"e teşekkür ediyorum" dedi.

SASDER Başkanı Dr. Melih Bulut ise bu organizasyonu 3 yıldır planlandıklarını kaydederek, "İlk toplantımızın Özel Sani Konukoğlu Hastanesi"nde yapılmasından dolayı çok mutluyum. Gaziantep"teki katılımcılarımızın heyecanlarından dolayı çok memnunum. Güzel bir panel gerçekleştireceğiz" diye konuştu. İki oturum şeklinde gerçekleşen panelin "Gündemden Başlıklar"dan oluşan birinci oturum Dr. Baki İtezbaşkanlığında yapıldı. Dr. Melih Bulut "Hastanelerde Kriz Yönetimi", Dr. Murat Kaya "Sağlıkta İnovasyon", Dr. Murat Fırat "Sağlık Kurumlarında İş Sağlığı ve Güvenliği", Dr. Ömer Güzel "Sağlıkta İnsan Gücünün Verimli Kullanımı" konularında bilgiler verdi.

Dr. Sermet Gün Erdem"in başkanlığını yaptığı "Kurumsal Paydaşlar ve Uygulamalar" konulu ikinci oturumda ise Dr. Ömer Faruk Erbay "Sağlık Bakanlığı Özel Hastaneler ve Ayakta Tedavi Kurumları Yönetmelikleri", Dr. Cengiz Konuksal "SGK Özel Sağlık Kurumları Sözleşmeleri", Elvan Atalay "Özel Sağlık Sigorta Süreçleri"ile ilgili bilgiler paylaştı.

Soruların yanıtlanması ile sona eren panele SGK İl Müdürü Mehmet Uzun, İl Sağlık Müdür Yardımcısı Dr. Özgül Balıkve çok sayıda sağlık yöneticisi katıldı.